دسته‌بندی نشده

اصلاح موی کودک

اصلاح موی کودک

آیا اصلاح موی کودک شما باعث تقویت و ضخیم تر شدن موی کودک شما میشود ؟ این سوالی هست که تقریبا تمامی والدین بعد از حضور در سالن آرایشگاه کودک عمو آرمان از ما میپرسند و در این مقاله از وب سایت ارایشگاه کودک عمو آرمان قصد داریم تا برای شما والدین محترم و گرامی ذکر کنیم تا با دانش بیشتری اقدام به اصلاح و آراسته کردن کودک خود داشته باشید. پس در ادامه همراه ما باشید.

اگر این سوال ذهن شما را مشغول کرده که آیا اصلاح موی کودک تاثیری روی روند رشد و تقویت ریشه موهای کودک شما دارد جای درستی هستید چرا که در این مقاله به صورت کامل برای شما عزیزان نکات مهم را ذکر خواهیم کرد اما باید بدانید که قبل از هر چیزی با پزشک مشاور کودک خود ارتباط برقرار کنید و نظر اینشان را ارجع بدانید.

اصلاح موی کودک

در اصل ضخیم شدن و تقویت موی کودک تاثیری روی ژنتیک کودک شما قرار نمیدهد اما باید توجه داشته باشید که اگر شما به موقع موهای کودک خود را آراسته و به اصطلاح حرص نکنید احتمال این که موهای کودک شما ضعیف و حتی آسیب به ریشه موهای کودک خود را در آینده داشته باشید پس در نتیجه باید دقت داشته باشید که اصلاح به موقع موهای کودک شما تاثیری مستقیم روی تقویت و نگهداری موی کودک در آینده دارد نه روی ژنتیک موی کودک شما.

از چه سنی باید موی کودک اصلاح شود؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در آرایشگاه کودک عمو آرمان ما تجربه اصلاح کودک از 1 روزه تا … را داشته‌ایم و این تجربه مربوطه به کودکی بود که در بیمارستان شهدای تجریش پا به دنیا گذاشته بود و به دلیل وجود بیش از حد کرک روی صورت پزشکان این مجموعه پیشنهاد اصلاح کودک را داده بودند و والدین این کودک تنها چند قدم با قدیمی ترین آرایشگاه کودک در تهران ( آرایشگاه کودک عمو آرمان ) فاصله داشتند و این اصلاح حساس را به ما سپردند و به خوبی کودکشان آراسته شد. 

حساسیت در اصلاح موی کودکان

میتوان به جرات گفت که اصلاح موی کودکان یکی از مهم ترین فاکتور هایی هست که شما باید در مراقبت از سلامت جسم کودک خود در آن رعایت کنید چرا که اگر آرایشگر کودک شما به درستی اقدام به اصلاح و تجربه لازمه در این زمنه را نداشته باشد امکان این هست که به کودک شما صدمات جبران ناپذیری وارد کند. چرا که آرایشگر ها فقط با سر کار دارند و اگر آرایشگر کودک شما تجربه کافی را در این زمینه نداشته باشد امکان این هست که به صورت کودک شما آسیب وارد کند.

همانطور که میدانید اکثر کودکان در زمان آرایش بی قراری میکنند و باید تمامی حرکات سر کودک تحت نظر آرایشگر باشد و بداند که امکان این هست که با تکان های مکرر به صورت و سر خود آسیب وارد کند چرا که نمیشود با قیچی پلاستیکی موهای کودک شما را آراسته کرد.

اما اگر آرایشگر کودک شما با تجربه باشد میتواند ابتدا کودک شما را آرام کرده سپس اقدام به اصلاح جذاب موی کودک شما داشته باشد و با رعایت نکات مهم مثل زاویه دست و سرگرم کردن کودک شما ظاهری زیبا برای کودک شما با ارمغان بی‌آورد. شاید برای شما مهم باشد که بدانید هستند کودکانی که در اصلاح های قبلی خود دچار مشکلاتی اعم از : قیچی خوردن گوش ، زخم شدن گردن ، سوختن به وسیله سشوار مستقیم و … شده اند و اکنون که پیش عمو آرمان می‌آیند هنوز ترس از گذشته دارند و بعد از گذشت چند جلسه به عمو آرمان اعتماد میکنند و بدون استرس آراسته میشوند.

پس باید در قدم اول دقت کنید که آرایشگر کودک شما سابقه لازم و دانش کافی را برای اصلاح کودک شما دارد یا خیر چرا که اگر آرایشگر نا بلد به کودک شما صدمه وارد کند دیگر کودک شما به محیط آرایشگاه اعتماد نخواهد کرد.

استفاده از لوازم شخصی

یکی از مواردی که در آرایشگاه کودک باید به آن توجه لازم را داشت استفاده از لوازم آرایشی مخصوص کودک میباشد که به صورت اختصاصی باید برای فرزند شما تهیه شود و فقط در زمان حضور فرزند شما از این وسایل استفاده شود. برخی از لوازمی که در آرایشگاه های کودک هستند عمومی بوده میتوانید آنها را نادیده بگیرید مانند سشوآر و حوله یکبار و صندلی که بعد از هر بار مصرف به صورت کامل ضد عفونی میشود.

ولی لوازمی مانند قیچی ، شانه ، شنل مخصوص کودک و … را باید به صورت اختصاصی استفاده کنید چرا که احتمال این هست که خطراتی را برای پوست فرزند دلبند شما به همراه داشته باشد که به همین خاطر در آرایشگاه عمو آرمان تمامی این لوازم با طرح بندی های متنوع تهیه شده که شما میتوانید به سلیقه خود و کودکتان یکی را برای اصلاح های کودک خود انتخاب کنید.

اصلاح موی کودک

نکاتی برای سلامت مو 

همانطور که در بالا برای شما همراهان عزیز ذکر شد اصلاح و سر چین موهای کودک شما یکی از مهم ترین فاکتورهای هست که در ظاهر کودک خود باید به آن توجه داشته باشید و جدای از ظاهر فرزند شما این کار به سلامت موهای کودک شما کمک شایانی خواهد کرد چرا که ما بررسی های دقیقی در این 15 سال سابقه روی کودکان مختلف انجام داده‌ایم و هستند کودکانی که از 6 ماهگی تا اکنون کنار ما هستند و این روال را به صورت تخصصی بررسی کرده‌ایم.

جالب هست که بدانید کودکانی که از سنین پایین به صورت مرتب برای اصلاح خود وقت میگذاشتند ریشه های وی قوی تر ، درخشندگی بیشتر ، ضخامت تارهای مو و … بهتری نسبت به سایر داشتند و این بخاطر به موقع اصلاح شدن آنها هست.

اگر بخواهیم برای راهنمایی بهتر شما بگوییم آرایش به موقع کودکان بین 25 روز تا 50 روز میباشد که این زمان بستگی به سرعت رشد مو ، جنس مو ، رنگ مو ، فصل سال و بلندی موی فرزند شما دارد که بهترین نتیجه را در آینده برای فرزند شما به ارمغان بی‌آورد. بیشتر والدین دوست دارند که موهای کودک خود را بلند کنند و این عمل ریشه در کودکی خود والدین دارد چرا که در گذته معیار این بود که حتما باید موهای کودکان را تا سن 10 سالگی از ته با تیغ بتراشند که این کار کاملا اشتباه بوده.

جالب هست که بدانید این کار فایده‌ای ندارد که هیچ احتمال صدمه زدن به پوست کف سر ، ریشه مو و ریزش سکه‌ای به دلیل برگشت مو را دارد. شما با هر بار تیغ زدن پوست سر باعث بسته شدن منافذ بوست سر میشود و حتما مشاهده کرده‌اید که در زمان رشد مجدد پوست دچار جوش زدگی میشود که اگر به درستی ساقه مو از پوست خارج نشود احتمال این هست که پوست سر کودک شما دچار ریزش سکه‌ای شود.

البته تراشیدن از ته موهای کودک عیبی ندارد اگر بعد از 2 سال یا در زمانی که واقعا نیاز هست این کار را انجام دهید ولی اگر به صورت دلبخواه و هر ماه موهای فرزند خود را بتراشید با این عمل شما به ریشه و ساقه موهای کودک خود آسیب های جدی وارد کرده‌اید.

بیشتر بخوانید : تقویت موی کودکان

نتیجه گیری از اصلاح موی کودک

باید این را بدانید که مو تاثیر مستقیمی روی ظاهر هر شخص دارد و هیچ کس از داشتن موهای پر پشت و جذاب ناراضی نیست ، برای داشتن موهای ضخیم و جذاب شما باید از همان ابتدا به فکر باشید و فاکتور های را برای فرزند خود در نظر داشته باشید و مهم ترین فاکتور در داشتن موهای جذاب کودک شما همین اصلاح ساده میباشد که اگر به درستی انجام نشود و نکات رعایت نشود در آینده به موهای کودک شما آسیب های جدی وارد میشود.

شما در این مقاله از وبسایت آرایشگاه کودک عمو آرمان مطالعه کردید که اصلاح موی کودک چه نکاتی دارد که باید به آن توجه شود و از این پس با دقت بیشتری کودک خود را به آرایشگاه ها میبرید چرا که اگر یکبار اشتباهی رخ دهد امکان دارد که تا آخر عمر یادگاری به روی صورت کودک شما باشد که این اتفاق برای هیچ کس خوش‌آیند نیست.

امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید

اردتمند شما ارایشگاه کودک عمو ارمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *